Použití magnetů

Trvalé magnety mají mnoho způsobů využití v různých oborech. Niže uvedený přehled uvádí jen několik příkladů:

Tiskařské válce a desky

Magnetické tiskařské válce a desky slouží pro snadné uchycení tiskové matrice a její rychlou výměnu. Tělo tiskařského válce resp. desky obsahuje množství velmi silných magnetů, které k sobě přitáhnou ocelovou matrici.

více informací

Magnetické těsnění

Magnetické těsnící profily slouží pro těsnění sprchových koutů a zástěn, shrnovacích a posuvných dveří, skříní a bytových stěn, chladniček, mrazniček aj.

více informací

Kancelářské magnety

Uplatnění trvalých magnetů v kancelářích všeho druhu je mnohostranné - od klasických feritových magnetů přes přídržné magnety s barevnou plastovou krytkou až po různobarevn

více informací

Vysokoteplotní magnety - pro slévárny a vsřikování plastů

Ve slévárenství a ve výrobě plastů je často potřeba přichytit menší díly forem pomocí magnetu. Vzhledem k vysokým pracovním teplotám není možné použít "klasické" magnety feritové, ani magnety FeNdB.

více informací

Sběrače špon, šroubků, ...

Každý zná situaci, kdy potřebný šroubek při montáži zapadl do nepřístupného prostoru nebo je ztracen na nepřehledné podlaze. Nebo je potřeba vysát jemné kovové piliny či špony, na které nestačí klasický vysavač.

více informací

Separátory kovových příměsí

Magnetické separátory jsou obecně zařízení pro oddělení feromagnetického, zpravidla ocelového podílu z určité směsi. Může se jednat o směsi pevných složek, kapaliny i plynné medium (vzduch).

více informací

Magnetické držáky a upínací prvky

Držáky se vyrábí pro průmyslové použití, do kanceláří, dílen, obchodů, domácností apod. Jsou vyrobeny z kvalitních magntických materiálů (ocel, příp. dural) s povrchovou úpravou barevný lak, zinek, lesklý chrom.

více informací