Aktuality / zajímavosti

8/9/2023

Ztráty magnetického toku magnetu s časem

V praxi se často setkáváme s problémem snížení magnetizace trvalého magnetu v průběhu času. Otázka zní, jak tomuto úbytku „síly“ magnetu předcházet nebo alespoň tento nepříjemný jev co nejvíce zmírnit.

více informací
8/9/2023

Oblíbené magnetické držáky

Pro velký zájem magnetické držáky jsme rozšířili jejich soritment o další položky.

více informací
8/9/2023

Magnety pro elektromotory

Jednou z nejvýznamnější oblastí použití permanentích magnetů jsou točivé elektrické stroje. Velmi dlouhou tradici má používání magnetů ve stejnosměrném komutátorovém  motoru (označovaném PMDC), nejprve v dvoupólovém,později i vícepólovém provedení

více informací
8/9/2023

Technologie výroby

Každý druh magnetu má specifický postup výroby, sestávající z řady postupných kroků.

více informací
13/8/2020

Přídržná síla magnetů díl I.

Mezi nejžádanější informace o trvalých magnetech lze bez pochyb zařadit dotazy na přídržnou sílu .

více informací
Nosič SWML-30
1/7/2020

Manipulační magnety

Do našeho sortimentu magnetických držáků a úchytů přibyly další výrobky. Jsou to manipulační magnetické držáky typ SWML-30 a typ SWML-250.

více informací
3/5/2020

Magnetoterapie

Jednou z oblastí, kde se využívají trvalé magnety je fyzioterapie a léčitelství.  Většinu lidí vytane na mysli kdysi velmi populární magnetický náramek. Později se objevily také magnetické náušnice, náhrdelníky a jiná bižuterie.

více informací
3/5/2020

Systém kvality

Společnost ABC MAGNET s.r.o. má zavedený a certifikovaný systém řízení kvality podle normy EN ISO 9001:2008 - viz certifikáty. Základní směřování společnosti určuje Politika kvality.

více informací
3/5/2020

Speciální magnety a magnetické systémy na zakázku

Vycházíme z dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou magnetických materiálů, poskytujeme bezplatné poradenství. Pracujeme podle specifikace zákazníka a jeho dokumentace, která ale není nutnou podmínkou.

více informací
3/5/2020

Nové magnety pro pohon elektromobilů

Zájem o “čistý”, tj. ekologicky šetrný pohon automobilů ve světě enormně stoupá a s tím stoupá také snaha výrobců se do tohoto trendu zapojit. Odhaduje se, že během 5 let vzroste počet elektromobilů ve světě na desetinásobek.

více informací
3/5/2020

Problém monopolu

Tentokrát se nejdená o mono-pól magnetický, který jak známo neexistuje ale o monopol ekonomicko-výrobní, kterých naopak existuje mnoho a jak je známo z učebnic ekonomie, zpravidla jsou pro jejich zákazníky nevýhodné.

více informací
3/5/2020

Novinky v sortimentu 2017

Už v závěru minulého roku jsme informovali o zajímavé novince v našem sortimentu – pogumovaných magnetických držácích (viz předchozí novinka).

více informací
3/5/2020

Pogumované magnety

Některé typy permanentních magnetů se dodávají bez povrchové úpravy (zejména 

více informací
3/5/2020

Magnetické pomůcky - AKTUALIZOVÁNO

Vzhledem k značnému zájmu jsme se v nedávné době rozhodli doplnit sortiment magnetických „pomocníků“ o další výrobky. Nyní bude pro vás ještě snazší řešit některé z následujících úkolů:

více informací